Duyurular

BERFİN VE MERYEM'İN YÜZÜNÜ DİCLE ELEKTRİK GÜLDÜRDÜ

Mardin’in Midyat ilçesinde yaşayan zihinsel ve bedensel engelli olan iki kardeşin yüzü Dicle Elektrik’in şefkat eli sayesinde güldü. Enerji dağıtımının yanı sıra sorumluluk bölgesinde yaşanan sorunlara da duyarsız kalmayan enerji şirketi, bu kez engelleri nedeniyle evden çıkamayan Berfin ve Meryem Ünal isimli kardeşlere tekerlekli sandalye hediye etti.

Enerji Şirketi Hemen Harete Geçti

Sosyal sorumluluk anlamında hayata değer katmayı görev edinen Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Midyat’ta yaşayan engelli iki kardeşin durumunun öğrenilmesinin ardından harekete geçen Dicle Elektrik yetkilileri, 12 yaşındaki Berfin ile 10 yaşındaki Meryem için ne yapılacağını araştırdı. Babaları tarafından terkedilen, iki kardeşleri ve anneleri ile birlikte zor şartlarda yaşamlarını sürdüren engelli kardeşlerin tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları olduğu belirlenince enerji şirketi hemen harekete geçti.

Toplumun İhtiyaçları Göz Önüne Alınıyor

Konuyla yakından ilgilenen Dicle Elektrik Perakende Satış Genel Müdürü Avni Doğan’ın talimatıyla satın alınan tekerlekli sandalyeler Mardin İl Müdürü Turan Özdemir tarafından ‘Ünal’ ailesine teslim edilmek üzere Midyat ilçesine götürüldü. Sandalyeleri Berfin ve Meryem’in anneleri Hikmiye Ünal’a teslim eden

Burada  konuşan Özdemir, Dicle Elektrik olarak kurumsal sorumluluk anlayışı ve tüm iş süreçleri ile şirket kültürünü bütünsel bir yaklaşımla ele aldıklarını belirterek, “Şirket çalışanları tarafından gelen önerileri ve toplumun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelli iki kardeşin durumunu öğrendikten sonra harekete geçerek taleplerini karşıladık. Engelli vatandaşlarımız için ne yapsak azdır. Allah bu kardeşlerimizin ailesine yardımcı olsun. Engellilere bakan anneler, babalar, kardeşler kutsal bir görevi yerine getirmektedir. Biz de şirket olarak bu çocuklarımıza sandalyelerini teslim ettik, güle güle kullansınlar” dedi.

‘Çocuklarımı Dışarı Çıkarıp Gezdirebileceğim’

İkinci kez evlenen eşi tarafından terkedildikten sonra 2’si doğuştan engelli 4 çocuğu ile zor şartlar altında yaşam savaşı veren anne Hikmiye Ünal, geçimlerini de engelli çocuklar için devletten aldıkları para ile sağladıklarını anlattı. Engelli olan Berfin ve Meryem’in engellerinin yanında imkansızlıklar yüzünden evden dışarıya çıkaramadığını belirten anne Ünal, “Bu zamana kadar hiç kimse bize böyle bir yardımda bulunmadı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bu ramazan ayında hayırlarınızı kabul etsin. En büyük mutluluğum çocuklarımı dışarı çıkarıp gezdirmek olacak” şeklinde konuştu.

İmkanları olmadığı için evin dışına çıkamayan engelli iki kardeş Berfin ve Meryem’in tekerlekli sandalyeye oturup dolaştıkları sırada gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.


BERFİN VE MERYEM'İN YÜZÜNÜ DİCLE ELEKTRİK GÜLDÜRDÜ